Hlavy do zeme

Autor: Roman Rajninec | 26.11.2012 o 17:11 | Karma článku: 12,89 | Prečítané:  349x

Je pre mňa naozaj znepokojujúci fakt, že žijeme v demokracii, teda v spoločenskom zriadení, ktoré nemôže trestať za základné výsady slobody. Samozrejme oficiálne nikto nič nikomu neberie. Hovorím o učiteľskom štrajku.

Netreba snáď pripomínať, že štátom spravované odvetvia sú spravované neefektívne, nemoderne. Tlač nových učebníc je síce pekným gestom , keby neboli dotlačené po niekoľkých rokoch, kedy už nové nie sú. Školy sú v rôznom stave, prerozdeľovanie financií na základe počtu žiakov urobili zo žiakov peniaze.

A v tejto dobe, v tejto smutnej dobe pracujú učitelia. Pracujú čoraz viac s problémovejšími žiakmi, pre ktoré sú len terčom posmeškov. Deťom sa rodičia venujú čoraz menej, rodičia (ak nie iba jeden) sú v práci aby sa ako tak uživili, v tom druhom prípade budujú kariéru alebo nepracujú, čím niektorí menia svojim ratolestiam predstavy o lepšej budúcnosti na utópiu. Tu zaskakujú učitelia, vychovávajú, dávajú deťom časť seba. Trávia s deťmi hodiny a hodiny. Mimo toho práca učiteľa predstavuje neustále vzdelávanie sa. Nedá sa chodiť do roboty na odrobenie úkonu a padla. Prácu si berú aj domov, opravovanie písomiek, príprava na hodinu a mnohé iné aktivity. Protest ukazuje , že máme na Slovensku správnych učiteľov, ktorým záleží na školstve a hlavne na deťoch. Taktiež protesty prebudili v doteraz kľudnej vláde tvrdé vyhlásenia. Takto sa správame k pedagógom ktorí vychovávajú generácie a generácie? Takto sa im otáčame chrbtom na najvyšších miestach? Je hrozné sledovať ako sa istá skupina snaží niečo dosiahnúť, pričom z jednej strany na nich útočia závistliví spoluobčania a z druhej strany najvyššia „elita“.

Držím učiteľom palce, nie pre nejakých smiešnych 60 € ale pre celkovú zmenu o ktorú sa snažia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, kedy oficiálne spustí rokovania o brexite.


Už ste čítali?