Pozor, cukráreň skazy!

Autor: Roman Rajninec | 2.7.2011 o 19:14 | (upravené 2.7.2011 o 19:21) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1593x

Fíha, hovorím si keď vidím reklamný inzerát novej cukrárne. Bohužiaľ, opäť som dal na prvý dojem, netreba sa nechať zmýliť vetou, čo je nové je dobré. Presvedčil som sa o tom, že to tak byť nemusí. Ale pravdepodobné je, že keď sa to už vraví, tak niekedy to tak aj byť môže alebo...

 

Pravidelne objavím v schránke kopec hlúpostí, reklám. Nič zvláštne, každý to pozná. Otvoríte si vlastnú schránku a idete si oči vyočiť, že akú veľkú kapacitu môže mať takáto schránočka. Ešte mi po rozume behá, že ak by tie letáky, listy a iné papierové produkty roznášači dávali do schránok trošku podľa logiky, teda nekrčili by to, kapacita schránky by sa navýšila o pár miest. Takže je vlastne dobré, že to krčia, pretože ináč by som v schránke nenašiel 10 farebných a 15 čiernobielych papierových produktov ale ich počet by narástol (podľa mojich výpočtov) o 5 na každej kôpke. Z toho vyplývajú dva závery, jeden znie : roznášači nám chcú dobre, a ten druhý: trošku som odbehol od pôvodnej témy. Po podrobnom prehliadnutí, teda zistení kde sa tá cukráreň nachádza sme sa spolu s priateľkou rozhodli navštíviť toto reklamami preslávené miesto. Cukráreň sa nachádza v centre, no tu treba dodať, že mesto je malé, a tak je v centre skoro všetko aj to čo v centre nie je. Takže situačne žiadny veľký úspech.

Vošli sme, hneď pri vchode nás pohľadom (pretože vstupom do tejto cukrárne sa človek dostane do iného sveta, teda do sveta kde sa služby poskytujúci nezdravý zákazníkovi, zvláštne že?) privítajú dve zamestnankyne, ktoré stoja za pultom. Vedľa neho sa nachádza box s koláčmi. Pristupujem k nemu v nádeji, že na mňa vyletí obrovské množstvo všelijakých druhov zákuskov. Omyl! Pristúpil som k boxu, pomaly sa mi až slzy tlačili von z očí, pri pohľade na tri zúbožené druhy. No pomyslím si, že ak majú tri druhy tak aspoň tie majú maximálne premakané a musia chutiť výborne. Hovoril som, že táto cukráreň (ak používam toto označenie pre tento objekt pravdepodobne urážam iné cukrárne, odpusťte) je ako z inej planéty. Obsluha tu nefunguje, takže vlastne som súčasť obrovského objavu, vzniklo niečo neuveriteľné - cukrárňo-fastfood-planet u nás v našom meste. Teším sa z toho. Takže vyberieme si koláčik, Tiramisu. Mňam, slinky sa mi zbiehajú.

Zoberieme si teda koláče s taniermi (je zázrak, že vôbec tu človek dostane taniere, fíí) do rúk a sadáme si na sedačky, z ktorých kričí NESADAŤ, ROZPADNEME SA, SME STARÉ! Napriek zúfalým výkrikom si sadneme na tieto skvosty nevkusu, možno ešte spomeniem, že pohodlnejšia sa mi vidí aj dlažba pred budovou. Zahryznem sa do obľúbenej Tiramisky. A v tej chvíli mi to došlo, musíme vypadnúť! Bol koniec, nedalo sa ďalej, nemohli sme tam ostať, koláč som síce dojedol so smútkom a so sklamaním, no priateľka kávu vypiť nedokázala, nesladená, na stole žiadne dochucovadlá. Nikto nevie čo to bolo za kávu a už sa to ani nikto nikdy nedozvie, odišli sme. Ešte pred naším odchodom sme sa bavili o tom, či nás neobsluhujúce (kde sú časy, keď bol personál obsluhujúci) náhodou nepožiada ešte aj o umytie riadu. Nepožiadali, konečne sme opustili tieto priestory, navždy.

Bolo krásne opäť vidieť slnko, pretože priestory "cukrárne" sú situované na mieste bývalého obchodu s topánkami alebo šatami už si presne nepamätám, no každopádne okná tam chýbajú. Naozaj pekné miesto pre rodiny s deťmi. Vidno, že majiteľ nešetril, sedačky staré, obsluha - neobsluhuje, a tak nikdy nepochopím prečo tam stoja dve zamestnankyne. Tento podnikateľ, alebo čo je to vlastne za človeka citeľne šetrí na zákazníkoch, namiesto toho aby jednu zbytočnú neobsluhujúcu prepustil a radšej tie peniaze dal na kvalitnejšie kávy a koláče, on ich vyhodí za nejakú živú sochu za pultom, ktorá ani pozdraviť nevie (veď je to socha, čo môžem od nej čakať, pozdrav? haha). Nehovoriac o záchodoch, tie sú zašité mimo cukrárne za ďalším obchodom. K nim sa zákazník dostane úzkou chodbou a keď tam konečne príde, privíta ho nápis - Kľúče si pýtajte u personálu. No čím chce táto "cukráreň" konkurovať?

Písmenká hore môžete brať aj ako pozvánku, ak náhodou zavítate do Bardejova, nech sa páči – Radničné námestie č. 8.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, kedy oficiálne spustí rokovania o brexite.


Už ste čítali?