Vitajte v 21. storočí

Autor: Roman Rajninec | 31.1.2011 o 13:02 | (upravené 31.1.2011 o 13:22) Karma článku: 5,27 | Prečítané:  765x

V amazonských pralesoch stále žijú kmene, ktoré nejako neprekypujú všeobecnými znalosťami. Teda nespĺňajú to, čo od nich spoločnosť vyžaduje. Nepovedia prosím, ďakujem alebo prepáč, nevyštudovali aspoň základné alebo stredné školy. Samozrejme, je to logické, pretože sa s takým niečím ani nestretli, no človek, ktorý vyrastá v tejto spoločnosti, by mal pochytiť základné návyky slušnosti.

Potreboval som vymeniť súčiastku na svojom mobile, a tak som zašiel do bazáru, ktorý je zároveň servis. Ešte som nevošiel dnu a už som zistil, že ten predavač nie je v poriadku. Vedľa jeho predajne sa vŕtalo. Keď predavač začul vŕtanie, znervóznel a išiel sa tam pozrieť. Bez ohľadu na to, že je sobota a teda je akceptovateľné, že niekto vŕta. Bez ohľadu na to, že vŕtanie pripomína skôr zvuk vysávača a teda dá sa ľahko ignorovať. Bez ohľadu na to, že vŕtal starý pán s dierou v krku a prístrojom na rozprávanie. Nič ho nezaujímalo, vošiel dnu, samozrejme bez pozdravu a začal sa s ním hádať, bez akejkoľvek známky slušnosti. Každé druhé slovo z jeho z úst bolo zbytočné a poukazovalo len na jeho “inteligenciu.” Svedkom tejto nezmyselnej hádky so starým, chorľavým pánom bolo aj pár zákazníkov, nebral ohľad ani na nich. Kašľal na to, akú reklamu si robí. Kašľal na to, že ho ľudia čakajú.

V nádeji, že je aspoň šikovný vo svojom obore som čakal aj ja. Konečne prišiel na rad zákazník stojaci predo mnou, chcel si kúpiť mobil. Nenormálne ma prekvapilo, keď mu ponúkal Nokiu 6300 za 100 €, keď na internete sa dá zohnať za 30 eur, osobne som ju zohnal za 15 €. Poobzeral som sa okolo, všetko predával minimálne za trojnásobok. Keď bol tento zákazník vybavený, mal som ísť na rad ja, lenže on uprednostnil manželský pár stojaci za mnou, očividne boli dôležitejší. Keď bol prázdny bazár, mal čas už aj na mňa. Z jeho rozprávania bolo jasné, že nie je úplne triezvy. Postupnou hatlaninou mi vysvetlil, že pomoc od neho očakávať nemôžem, lebo je opitý. 

Nechápem, ako sa môže nájsť taký človek. Nejaviaci záujem o vlastného zákazníka, bez slušnosti a k tomu nehorázny klamár. Určite už tento bazár nenavštívim. Domorodci žijúci v hlbokých lesoch, nepoznajú slušné správanie, pretože nevyrastali v spoločnosti “moderných” ľudí. Možno je to aj výhoda, nestretnú sa s takou skazenosťou. A so spoločnosťou, ktorá vychováva takýchto a podobných výkonných blbcov, teda ľudí, ktorí nerozmýšľajú, chodia do roboty bez väčšieho významu a zmysel života vidia v piatku, kedy si môžu poriadne „užiť.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia sa rozhodla, hranice aj pre Slovákov chce zatvoriť už v marci

Theresa Mayová chystá obmedzenie voľného pohybu oznámiť v rovnaký deň, kedy oficiálne spustí rokovania o brexite.


Už ste čítali?